Corporate and M&A
Geen formaliteit maar fundament: IJsbrand van Straten over de veranderde rol van de notaris bij fusies en overnames
De rol van de notaris in de transactiepraktijk is in de afgelopen jaren sterk veranderd. Van laatste waarborg in het proces naar strategisch adviseur, die in een vroeg stadium bij de totstandkoming van een deal wordt betrokken.
De maatschappelijke ambitie van ondernemingen juridisch vormgegeven
In het Nederlandse ondernemingsrecht bestaat nog geen specifieke rechtsvorm voor ondernemingen met een maatschappelijke missie.
Replacement of SBI codes in the Dutch trade register
Between 5 and 7 September 2025, the Chamber of Commerce will replace many SBI codes in the Dutch trade register. This publication provides for practical recommendations for companies in the context of these changes to the SBI codes.
Toegang tot de kapitaalmarkt: Implementatiewet richtlijn aandelen met meervoudig stemrecht
De Implementatiewet richtlijn aandelen met meervoudig stemrecht implementeert EU-richtlijn 2024/2810 voor betere mkb-toegang tot kapitaalmarkten. Het wetsvoorstel ligt ter consultatie en introduceert meervoudig stemrecht voor MTF-toelating.